Google SSL Güncellemesi

Google SSL Güncellemesi
Google SSL Güncellemesi
Google SSL Güncellemesi

Google SSL Güncellemesi

Google yaptığı devasa değişim ile Google Chrome’da SSL sertifikası olmayan siteler güvenli değil diye ibare eklenecek. Google bu aldığı bu güvenlik önlemiyle artık siteler arasında farklılar gözükecek. Websiteler bundan sonra güvenli ve güvenli değil olarak iki şekilde olacak.
Websitenizin başarısını artıracağı için dikkate almalısınız bu konuyu. Yakın geçmişten bu yana konuşulan konu SEO uyumlu SSL sertifikas olarakta adlandırılacak. Google SSL sertifikası olan siteleri güvenli website olarak arama sonuçlarında öne çıkaracak.

SSL sertifikası olan sitelerle SSL sertifikası olmayan siteler ciddi oranda farklılık gösterecektir. Google ziyaretçiler verilerinin güvende olup, olmadını beyan edecek ve bilgileride koruyacaktır. SSL sertifikasının ciddiyetini dikkate almanız gerekecek.

  • Güvenli değil olarak işaretlenmiş siteden kullanıcılar alışveriş yapmayacaktır. Bu sadece eticaret siteleri değil kurumsal siteleride etkileyecektir.
  • SSL sertifikası kullanıcının kişisel verilerinizi korur. Herhangi bir korsan kullanıcılarınızın bilgilerini alamaz ya da değiştiremez. SSL sertifası Google’ın bu güncellemesiyle zorunlu hale gelmiştir.

Google’ın bu güncellesinin amacı daha güvenli bir internet ortamı sağlamak SSL sertifikasıyla kullanıcının deneyimini geliştirmek içindir. Güvenli bir websitesi sahip olmak için websitenizde SSL sertifikası bulanması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir