Seo Ayarları Eklentileri

all in one seo pack, seo, seo eklentileri, seo plugins, wordpress seo by yoast, wordpress seo eklentileri, wp seo eklentileri, yoast seo eklentisi, nuxe, blog nuxe web tr

Seo Ayarları Eklentileri

all in one seo pack, seo, seo eklentileri, seo plugins, wordpress seo by yoast, wordpress seo eklentileri, wp seo eklentileri, yoast seo eklentisi, nuxe, blog nuxe web trall in one seo pack, seo, seo eklentileri, seo plugins, wordpress seo by yoast, wordpress seo eklentileri, wp seo eklentileri, yoast seo eklentisi, nuxe, blog nuxe web trSizlere bu yazımızda SEO Ayarları ve eklentilerine değineceğiz.
Kısa bir şekilde bahsedeceğiniz SEO eklentileriyle alakalı anlatacağımız uygulamalarla kendi sitemizde tatbik ederseniz sitenizde farklılık göreceksiniz. Böylelikle kendi web sitemizdeki farklılık olumlu bir etki gösterecektir. Aslında bu konuyu web sitemizde ilk defa bahserek hali hazırda bu konunun sunumunu yapmış olucağız.

Anlatımını yaparken sizi mümkün olduğu kadar sıkmadan, net bir şekilde anlaşılır bir özetle bilgi vermeye çalışacağız. Konuyla alakalı sormak istediklerinizi yorum üzerinden bizlere belirtebilirsiniz. Editörlerimiz sizlere yardımcı olmaya çalışacaklardır.Sizlere bu yazımızda SEO Ayarları ve eklentilerine değineceğiz.

Sizlere önerebileceğimiz SEO Ayarları eklentileri Hangileridir?

  1. WordPress SEO by Yoast
  2. All in one seo
  3. SEOtudy
  4. Simple Tags
  5. Google XML Sitemaps

WordPress SEO by Yoast

Tasarımdan daha çok site içi optimizasyonlarla ilgişlenen kişiler için tavsiye ettiğimiz birebir eklenti diyebiliriz ve WordPress eklentisinde karşılaşabileceğimiz dublicate description veya duplicate title sorunlarına net çözümlerini sizlere sunarak gelişmiş alt yapısıyla mükemmel bir SEO ayarı yapabileceniz bir eklentidir.

All in one seo

SEO ile uğraşanlarının en çok kullandığı ve en bilinen wordpress SEO eklentisidir.

Öyle ya bu eklenti ne işe yarar: Eklenti sayesinde etiketlerinizin, içeriklerinizin, sayfalarınızın, title ve meta taglarınızı kontrol edebilir, dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

SEOtudy

SEO ile alakalı olduğu adından anlaşılır olup, SEOtudy sayesinde sitelerinizin özellikleriyle ön plana çıkabilen bir eklentidir. Özellikle tasarımsal SEO, Temel SEO ya da en çok kullanılan SEO araçlarının biraraya gelmiş halidir ve sadece SEO değil wordpress’in güvenliğini sağlayan özellikleride içerisinde barındırdığınız söylemek isteriz.

Simple Tags

Bu eklenti, yazılarınıza etiket eklerken benzer içeriklerinin olduğu gibi ilgi çekici etiket önerilerini size sunar.

Google XML Sitemaps

Arama motorlarının istediği gibi manuel olarak oluşturulan ve sitenizdeki her içerik ya da sayfa ekleme sonrası oluşturduğunuz XML Sitemaps ayalarını tekrar güncellemek gerçektende oldukça zordur. İşte size bu noktada  yardımcı olan ve otomarik olarak XML Sitemap ayarlarını bu eklentisi sayesinde sitenize anında güncelleme yapabilir ve konularınız Google ve diğer arama motorları veritabanına kayıt edebilirsiniz. Tavsiye ettiğimiz eklentiler arasındadır.

Umarım faydalı olmuştur.

  • 4
    Shares

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir